הטיפול בשיטת ד"ר אדוארד באך

הטיפול באמצעות ריכוז אנרגטי של פרחים פותח על ידי רופא אנגלי, ד"ר אדוארד באך, שהיה רופא בבית חולים בלונדון בתחילת המאה ה-20 והיא כוללת שימוש ב 38 תמציות פרחים.

פרחי באך מוכרים ביכולתם לסייע בהחלמה פיסית ורגשית, באיזון כללי, עידוד מוטיבציה, ריכוז ובהשגת הרמוניה בחיי היום יום.

"אין החלמה מלאה ללא שינוי בהשקפה ובגישה, רגיעה מלאה של נפש ואושר פנימי" (ד"ר אדוארד באך).

בתקופה שד"ר באך עבר בבית חולים בלונדון הוא הבחין שריפוי החולים המאושפזים מושפע לא רק מן התרופות שקיבלו אלא בעיקר מאופיו של כל חולה וחולה.

הפילוסופיה של ד"ר באך מבוססת על שלוש עקרונות עיקריים:

  1. הבריאות היא מצב הרמוני בין הרוח לנפש.
  2. חיים באהבה ואחדות הם החיים ללא מחלות.
  3. למחלה יש תועלת-היא מכוונת להחזיר את האישיות אל רצונה האלוהי של הרוח.

לפי ד"ר באך- אין ריפוי ללא תחזוקה טובה ונכונה של הגוף:

שיטת הריפוי של ד"ר באך מבוססת בראש ובראשונה על תחזוקה נכונה של הגוף באמצעות תזונה טבעית, פעילות גופנית ושיטות להרפיית מתח: כבוד ותשומת לב לגוף, כי הגוף הוא משכנה של הרוח והמוציא לפועל של רצוננו האמתי. לכן המליץ על מזון נקי, מלא וטרי ככל האפשר: ירקות, פירות ואגוזים; שתיית מים; ביגוד קל ומאוורר; מנוחה טובה ועליזות.

התאמת תכנית טיפולית המשלבת גם פרחי באך תיתן תוצאות טובות לאורך זמן כאשר משלבים בתהליך הטיפולי גם תזונה טבעית, נכונה ונבונה; עבודה של מודעות עצמית ושיטות הרפיה אנרגטיות ומנטליות.

ד"ר באך המליץ לגשת לרופא כאשר יש בעיה פיסית ולא להסתפק רק ברפואה הטבעית ובכך הוביל את החזון של רפואה אינטגרטיבית-משולבת, המקובלת היום בבתי החולים וקופות החולים בארץ וברחבי העולם.

למדתי את השיטה בשנת 2000 ו"התמכרתי" לפשטותה וליעילותה. זכיתי לראות תוצאות מעוררות השראה אצל מטופלי. מאז שנת 2008 אני מלמדת את שיטת הטיפול של ד"ר באך במסגרות לימודים שונות ברפואה משלימה והעמדתי כמה דורות של בוגרים. בשנת 2013 ביקרתי בביתו של ד"ר אדוארד באך ונכחתי בצניעות חייו, הליכותיו, אהבתו את הטבע ואת החיים הפשוטים.

ביקור בבית ד"ר אדוארד באך בשנת 2012