אודות ד"ר מירה כהן שטרקמן

שנת 2000 הייתה עבורי שנה של שמיעת צלצולי אזעקה. כשהארועים התרחשו הכל כאב . מתוך הכאב החלה ההתעוררות וחיפשתי תשובות לשאלות פילוסופיות על מהות החיים, יעודי בחיים, בריאות, אושר ומימוש אישי.

הייתי בעלת משרד עורכי דין מצליח בתל אביב. משרד שבניתי מאז 1992 בעשר אצבעות. מכורה לעבודה, מאותגרת מקצועית, מצליחה ומצויה בתוך מה שאני מכנה היום: "מרוץ העכברים". ברמה האישית נהניתי ממשפחה אוהבת, עסקתי בספורט, הרגשתי בריאה, טיילתי והייתי על מה שמכונה "גג העולם". היום אני יודעת ש"נרדמתי בשמירה".

משרדי היה בנוי באותה העת על עבודה מסחרית, עסקאות בנדל"ן וייצוג בבתי משפט. מהות העבודה גרמה לי דאגה מרובה, חרדה ונדודי שינה והרגשתי שחיי סטו מהמסלול הנכון.

 

תמיד האמנתי ברפואה הטבעית. זו היתה דרכן של האמהות במשפחתי. אבל, במהלך השנים טיפחתי בתוכי את החלק היאנגי והזנחתי את החלק הייני. חוסר האיזון לא ניכר בי, כי נחשבתי לאדם מצליח ומוצלח. למזלי ניצוץ החיים שבי גרם לי להתעורר לפני שיהיה מאוחר מידי. יצאתי למסע של מודעות עצמית. השתמשתי באומץ שיש בי והלכתי אחר ליבי. התחייבתי בנחישות לעצמי, מתוך אמונה בדרכי. לא פרשתי למזרח ולא נסעתי להרים, אלא עשיתי את העבודה העצמית בתוך המסגרת המשפחתית ובתוך מסגרת העבודה הקיימת. בעזרת מורים נפלאים שפגשתי, מצאתי בתוכי את הדרך להבראה, איזון והרמוניה. השינוי שחוויתי הביא למשפחתי אור של ריפוי וכולנו עברנו תהליך מרתק ושינויים מרחיקי לכת.

הנני ילידת מאי 1958, נשואה ואם. בעלת תואר ראשון במדעי הרוח (פילוסופיה והסטוריה), תואר ראשון במשפטים (שניהם מאוניברסיטת ת"א) ותואר שלישי מאוניברסיטת בר אילן.

לאחר עשר שנים של בניית ערוץ חיים חדש חזרתי לאקדמיה כדי להעמיק ולחקור את עולם הרפואה הטבעית, זאת המבוססת על תזונה, צמחים, שמנים ואורח חיים בריא. בשנת 2010 התקבלתי למסלול ישיר לדוקטורט באוניברסיטת בר אילן וככל שהעמקתי במחקר, סקרנותי גדלה וחזרתי אל שורשי. למדתי את עולם הרפואה אצל היהודים ועמי אגן הים התיכון והתמקדתי במקורות לאדינו, כלומר ספרי רפואה שנכתבו על ידי רופאים, רבנים ומשכילים עבור מגורשי ספרד-דוברי הלאדינו. המחקר האקדמי הוא חלק מהתפתחותי האישית ומן המסע שלי אל עצמי, חיבור אל שורשי ויציקת תוכן משמעותית לעיסוקי בבריאות האדם וברפואה טבעית.

מתוך אהבתי ללמד ולחנך לבריאות ולאורח חיים בריא, בגישה טבעית והוליסטית, נעניתי להצעה להקים את מגמת הנטורופתיה במכון וינגייט והמגמה הוקמה באביב 2009. מאז ועד היום הנני משמשת כראש תחום נטורופתיה במכון וינגייט, מרצה ומנחת קליניקות סטודנטים ומובילה חזון של רפואה אינטגרטיבית.

הנני חברת האגודה הישראלית לנטורופתיה ושימשתי חברת הנהלה באגודה במשך 4 שנים. כמו כן חברה באיגוד ההרבליסטים של עיל"ם- האגודה לצמחי מרפא ותקופה מסוימת שימשתי יו"ר איגוד ההרבליסטים הקלינים.

.

כל התכנים המוגשים באתר הזה הם תכנים שנכתבו על ידי לאחר שהתעמקתי בלמידתם ומתוך נסיון רב שנים של עבודה עם ילדים, בוגרים ומבוגרים. בקליניקה אני מיישמת כלים מעולם התזונה הטבעית, תהליכי ניקוי ושיקום הגוף, דמיון מודרך ו NLP, מדיטציה, ארומתרפיה, פרחי באך, אבחון טבעי, רייקי, אבני מרפא (קריסטלים) ועבודת איזון גוף נפש.

אני רואה זכות גדולה בעשייה לטובת הכלל ומודה מידי יום על האפשרויות שניתנות לי להביא את צבע הארגמן לכל מקום שהוא דרוש ומתבקש.

שלכם,

באור ואהבה

ד"ר מירה כהן שטרקמן