שיטות טיפול

דף הבית > רפואה משלימה > שיטות טיפול

שיטות טיפול

 

שיטות הטיפול ברפואה משלימה משלימות זו את זו ומאפשרות זרימה הרמונית בחמשת רבדי האדם: גוף, נפש, רוח, דכל ומארג אנרגטי.

 

במרכז ארגמן אנחנו מתמחים ברפואה  משלימה אינטגרטיבית, המשלבת שיטת טיפול מגוונות בהתאמה ספציפית לאדם ועל פי שיטת המפתח הטבעי.

 

תזונה טבעית 
האדם הינו מה שהוא אוכל. המזון משפיע על כל תחומי הקיום שלנו: מצב רוח, רמות אנרגיה, תשוקה, יכולת חשיבה וריכוז, יצירתיות, הרגלי שינה , דחף מיני ובריאות כללית. באמצעות התזונה הגוף יכול לבנות עצמו כראוי, לפנות את המיותר ולתת לנפש ולרוח מקום מגורים ראוי .

צמחי מרפא
רפואה מן האדמה הקיימת משחר ההיסטוריה האנושית. משתמשים בכל חלקי הצמח בחליטה, מרתח, משרה, מיצוי אלכוהולי, משחה, קרם, אכילה ועוד. צמחי מרפא פועלים כתרופות ולפיכך אין לצרוך צמחי מרפא ללא יעוץ של מטפל מוסמך. 
תוספי מזון
רפואה אורטומולקולרית (אורטו= ליישר או לתקן, מולקולרי= ריכוזיות המולקולות). צורת טיפול ומניעה של מחלות וקידום הבריאות ע"י איזון המרכיבים הכימיים של הגוף בדרך תזונה מרוכזת. 

פרחי באך
טיפול באנרגיה שבתמציות פרחים. השיטה הומצאה ע"י ד"ר אדוארד באך שהיה רופא קונבנציונלי והומאופת וכוללת שימוש ב 38 תמציות פרחים. הטיפול נעשה בבעיות פיסיות ורגשיות ומסייע לאדם לאזן את עצמו בשלושת רבדיו: גוף, נפש ורוח.

מלחי שוסלר
מינרלים- חומרי יסוד בטבע- שעשויים ממולקולות קטנות. השיטה  פותחה ע"י ד"ר שוסלר והשיטה קרויה על שמו. ד"ר שוסלר מצא שגופנו מכיל מינרלים מהטבע, כאשר כל אחד מהם משפיע על פונקציות מסויימות של אברי הגוף. במצב של חסרים או חוסר איזון, הגוף מפתח מחלות. השיטה נגזרת מההומאופתיה ומדובר בחומרים מדוללים, כאשר האנרגיה של החומר נועדה לעורר תגובות ריפוי אצל האדם המסייעות לגוף לרפא את עצמו.

ארומתרפיה
שימוש בשמנים נדיפים (שמנים אתריים) ככלי טיפולי עתיק יומין. כיום יש כ- 300 שמנים נדיפים החוברים יחדיו למערכת ריפוי רבת עוצמה. השמנים מופקים מצמחים, עצים, שיחים, עשבים ופרחים והשימוש בהם נעשה באמצעות עיסוי, קומפרסים, תחליבים קוסמטיים, אמבטיות, שטיפות שיער, שאיפה, בישום, תרסיסי חדר ועוד קשת רחבה של שיטות חדר.

הידרותרפיה
הידרו= מים, תרפיה= טיפול. כוחם המרפא של המים. הטיפול נעשה באמצעות טמפרטורות שונות של המים, באמבט ישיבה, בטבילת חלקי הגוף, חבישה בסדין ולעיתים בשילוב עם שמנים אתריים או צמחי מרפא. ההידרותרפיה המודרנית עובדת גם בבריכות טיפוליות.

רפלקסולוגיה
שיטת אבחון וטיפול סומטית, שבבסיסה ההבנה כי איברי האדם , רגשותיו ומצבו הכללי משתקפים כפות רגליו. השיטה מוכרת מתקופת מצרים העתיקה, סין הקדומה ואצל האינדיאנים. הטיפול נעשה באמצעות לחיצות ועיסוי בכפות הרגליים ומשפיה על ארבעת הרבדים של האדם: גוף, נפש, רוח ומארג אנרגטי.

רייקי
שיטה הוליסטית לריפוי הגוף, הנפש והרוח. הרייקי היא מילה יפנית שמשמעותה: "אנרגייה אוניברסלית של כח החיים". שיטת ריפוי במגע יד, בטוחה לחלוטין ולא פולשנית. מעודדת מודעות אישית ורוחנית וצמיחה.

אירידולוגיה (תורת קשתית העין)
העיניים הן חלון לנשמה. שיטת אבחון עתיקה בה משתמשים לזהות חולשות וטראומות אצל האדם, שגורמות או עלולות לגרום למחלות וחסימות ברמה הפיסית, הנפשית והרוחנית . האבחון נעשה באמצעות קריאה במפת איריס העין ומסייע למטפל להתאים לאדם שיטת טיפול טבעית, שתסייע לאדם לרפא את עצמו.

דמיון מודרך
הוכח כי באמצעות השימוש בדמיון מודרך ניתן להשפיע על המערכת החיסונית, להוריד רמות כאב ומתח ולרפא. שיטות מגוונות המסייעות לאדם להגיע לאיזון וריפוי. ולצמיחה אישית והשגת מטרות בחיים. 

מדיטציה
להיות. להשקיט את המוח. לחוות את השקט והריק. לחוש את האיזון. ישנם אלפי סוגים של מדיטציה . חלקן בישיבה, חלקן בתנועה או ריקוד. כל אדם מוצא את השיטה המתאימה לו ביותר. כדי להפיק איזון וריפוי מומלץ לתרגל מידי יום.

איזון גוף - נפש
כבר לפני אלפי שנים ידעו כי מתח גורם למחלות ואמונה מביאה החלמה. ישנן טכניקות טבעיות רבות המביאות לריפוי והתאמתן נעשית לפי מצב האדם ותכונותיו האישיות.

במרפאת ארגמן אנחנו מתמחים בשילוב של הטיפולים הטבעיים ובהתאמתם, או בהתאמת חלק מהם, לאדם הספציפי, לפי צרכיו ובמטרה לסייע לו לרפא את עצמו או לשמור על בריאות טובה, לצמוח ולהגיע לרווחה גופנית, פיסית, נפשית ורוחנית.

צור קשר

שם:
טלפון:
דוא"ל:
 

כל יום והפלא שלו

הרשם לדיוור אלקטרוני

שם:   
דוא"ל:
 
 
מירה כהן כל הזכויות שמורות