עוד על מירהעוד על מירה

דף הבית > עוד על מירה

 

שלום וברכה,

 

תודה שגלשת לאתר ארגמן.

 

שנת 2000 הייתה עבורי שנה של שמיעת צלצולי אזעקה. כשהארועים התרחשו הכל כאב . מתוך הכאב החלה ההתעוררות וחיפשתי תשובות לשאלות פילוסופיות על מהות החיים, יעודי בחיים, בריאות, אושר ומימוש אישי.

 

הייתי בעלת משרד עורכי דין מצליח בתל אביב. משרד שבניתי מאז 1992 בעשר אצבעות. מכורה לעבודה, מאותגרת מקצועית, מצליחה ומצויה בתוך מה שאני מכנה היום: "מרוץ העכברים". ברמה האישית נהניתי ממשפחה אוהבת, עסקתי בספורט, הרגשתי בריאה, טיילתי והייתי על מה שמכונה "גג העולם". היום אני יודעת ש"נרדמתי בשמירה".

משרדי היה בנוי באותה העת על עבודה מסחרית, עסקאות בנדל"ן וייצוג בבתי משפט. מהות העבודה גרמה לי דאגה מרובה, חרדה ונדודי שינה והרגשתי שחיי סטו מהמסלול הנכון.

 

תמיד האמנתי ברפואה הטבעית. זו היתה דרכן של האמהות במשפחתי. אבל, במהלך השנים טיפחתי בתוכי את החלק היאנגי והזנחתי את החלק הייני. חוסר האיזון לא ניכר בי, כי נחשבתי לאדם מצליח ומוצלח. למזלי ניצוץ החיים שבי גרם לי להתעורר לפני שיהיה מאוחר מידי. יצאתי למסע של מודעות עצמית. השתמשתי באומץ שיש בי והלכתי אחר ליבי. התחייבתי בנחישות לעצמי, מתוך אמונה בדרכי. לא פרשתי למזרח ולא נסעתי להרים, אלא עשיתי את העבודה העצמית בתוך המסגרת המשפחתית ובתוך מסגרת העבודה הקיימת. בעזרת מורים נפלאים שפגשתי, מצאתי בתוכי את הדרך להבראה, איזון והרמוניה. השינוי שחוויתי הביא למשפחתי אור של ריפוי וכולנו עברנו תהליך מרתק ושינויים מרחיקי לכת.

 

הנני ילידת מאי 1958, נשואה ואם. בעלת תואר ראשון במדעי הרוח (פילוסופיה והסטוריה) ותואר ראשון במשפטים – שניהם מאוניברסיטת ת"א. בשנת 2010 חזרתי לאקדמיה ללימודים במסלול לדוקטוראט באוניברסיטת בר אילן והנני חוקרת כעת את הרפואה הטבעית אצל היהדות הספרדית , הטיפול בצמחי מרפא, תזונה טבעית ואיזון גוף נפש - מכלול של רפואה טבעית, המכונה היום בלשון מודרנית- נטורופתיה. אני רואה בעבודתי האקדמית חלק מהתפתחותי האישית ומסע חיבור אל שורשי ויציקת תוכן משמעותית לעבודתי כנטורופתית, מטפלת קלינית, מורה לאורח חיים נכון, מרצה ומרכזת מגמת נטורופתיה במכון וינגייט.

 

לא ויתרתי על המיומנויות שרכשתי בעולם המשפט והנני עושה שימוש בארגז הכלים שיש לי ליישוב סכסוכים בדרכים חלופיות. במהלך השנים פיתחתי שיטה לריפוי הסכסוך בתהליך של גישור הוליסטי, כאלטרנטיבה לניהול הליכים בבתי משפט ואני רואה בכך הנאה וברכה. גישור הוליסטי הוא תהליך קצר מועד ויעיל, המתאים לפתרון סכסוכים בתוך המשפחה ובמישורים העיסקיים. מאחר והנני אוחזת ברשיון עריכת דין ומוכרת כמגשרת על ידי מערכת בתי המשפט, הסכסוכים הדורשים גושפנקה משפטית מגיעים לכלל פתרון גם בפסק דין, אם הוא דרוש.

 

עיקר עבודתי מתרכזת כיום ברפואה טבעית-נטורופתיה באמצעות צמחי מרפא מערביים, תזונה טבעית, תהליכי ניקוי ושיקום הגוף, דמיון מודרך ו NLP, מדיטציה, ארומתרפיה, פרחי באך, אבחון טבעי באירידולוגיה, כף הרגל והלשון, רייקי, אבני מרפא (קריסטלים) ועבודת איזון גוף נפש. הנני מתמחה בטיפול בבעיות במערכת העיכול, מצבי רוח משתנים, נדודי שינה, חרדה, תופעות גיל המעבר, חוסר איזון הורמונלי, לחץ דם גבוה/נמוך, היפראקטיביות והעדר קשב וריכוז, אנמיה ובעיות אחרות במערכת כלי דם ולב, דלקות במערכות הגוף, אלרגיה, רגישות ואי סבילות , בעיות עור ובעיות במערכת נשימה, אכילה נכונה ומשקל תקין. תהליך הטיפול מובנה על בסיס "שיטת המפתח האישי", אותה פיתחתי מתוך נסיוני הרב בעבודה עם מצוקות האדם.

 

בשנת 2003 הקמתי את מרכז ארגמן בכפר סבא כחממה לרפואה טבעית בדרך הנטורופתיה, התפתחות אישית וצמיחה. המיתחם נמצא בבניין נאה ונעים במרכז העיר כפר סבא ומאפשר גישה נוחה מכל רחבי הארץ. המבנה הפנימי של מיתחם ארגמן בנוי על פי כללי הפאנג שווי והעבודה הנעשית בו מושתת עקרונות של איזון והרמוניה ומיומנות מקצועית ואתית. במהלך כל שנות פעילותו, מתחם ארגמן נועד להיות מרחב המאפשר לאדם להוציא אל הפועל את היכולות הפנימיות שלו, לשנות, להעיז , להתחדש, לעבור תהליכי ריפוי וצמיחה ולחיות באיזון והרמוניה עם עצמו ועם העולם.

 

בשנת 2009 זכיתי להקים את מגמת הנטורופתיה של מכון וינגייט וכיום אני ראש התחום. לימודי הנטורופתיה במכון וינגייט משלבים הוראה ברמה אקדמית וחוויה הוליסטית מיוחדת במינה.

 

הנני חברת האגודה הישראלית לנטורופתיה ותזונה טבעית ושימשתי חברת הנהלה באגודה במשך 4 שנים.

מרצה במכון וינגייט ובמסגרות נוספות, מנחת קבוצות בתהליכי ניקום ושיקום הגוף, משקל תקין, הוראת רייקי ואורח חיים בריא. כותבת מאמרים לקהל הרחב בנושאי בריאות טבעית. מאמרי מפורסמים באתרי אינטרנט, בטאונים מקצועיים, ירחונים כמו "חיים אחרים", שם יש לי מדור קבוע בנושא צמחי מרפא, משתתפת בתכניות טלביזיה ורדיו בנושאי רפואה טבעית ונטורופתיה, מרצה בפורומים מקצועיים ואחרים בכל הקשור ברפואה טבעית, נטורופתיה והתפתחות אישית.

 

אני רואה זכות גדולה בעשייה לטובת הכלל ומודה מידי יום על האפשרויות שניתנות לי להביא את צבע הארגמן לכל מקום שהוא דרוש ומתבקש.

 

שלכם,

באור ואהבה

 

מירה

צור קשר

שם:
טלפון:
דוא"ל:
 

כל יום והפלא שלו

הרשם לדיוור אלקטרוני

שם:   
דוא"ל:
 
 
מירה כהן כל הזכויות שמורות