מהו גישור אלטרנטיבי

דף הבית > גישור הוליסטי > מהו גישור אלטרנטיבי

מהו גישור אלטרנטיבי

 

גישור הוליסטי-  התפתחות השיטה:

 
מירה כהן שטרקמן מתמחה מאז שנת 1986 בפתרון סכסוכים במסגרות עיסקיות ופרטיות באמצעות גישור, פישור, ניהול הליכים משפטיים בבתי משפט ובוררות.

כל השיטות טובות לפתרון סכסוכים. בהתבוננות ארוכת שנים נוצרה אצל מירה ההבנה ששיטות אלו אינן מביאות מזור אמיתי לאנשים. היה ויתור. היה פתרון ספציפי. אבל לא היתה שמחה. לא היה ריפוי אמיתי של האדם ויציאה ממצב של המצוקה אליו נכנס עם הסכסוך. האדם נשאר חסר סיפוק ולעיתים הסכסוך הותיר בו צלקת ומחלה. בד"כ המוטו היה שבפשרה טובה שום צד אינו שבע רצון.

 

מתוך למידה והתנסות ארוכת שנים עם שיטות ריפוי טבעיות מירה פיתחה את שיטת הגישור ההוליסטי. השיטה מבוססת על ההבנה וההכרה שפתרון המגיע מהרובד השכלי של האדם אינו יוצר תיקון אמיתי והאדם חוזר לתבניות ההתנהגות המוכרות לו והמתורגלות על ידו כחלק מ"הטבע" ו"האופי" שלו. סכסוך כתבנית התנהגות מייצר מחלות ומכאן הרצון שלנו לסייע.

ההתנסות בגישור הוליסטי מוכיחה שהתהליך מותיר את המשתתפים שבעי רצון ומועצמים, מאחר והפתרון בא מתוך הבנה פנימית ורוחנית שהובילה לפתרון היעיל ביותר. 

כחלק מהחזון של ארגמן ומטרות המרכז ההוליסטי, אנחנו רואים חובה לסייע לאדם לצאת מהרגלים רעים ותבניות התנהגות מזיקות במטרה לרפא את עצמו ולהעצים את חייו.

 

 

הגישה ההוליסטית- האחד השלם:

 

כאשר אדם נמצא בתוך סכסוך, מתרחשת אצלו המולה פנימית, הנוגעת בכל רבדיו: פיסית, שכלית, רגשית, רוחנית ואנרגטית. ההמולה הזו אינה מאפשרת שחרור אמיתי מהמצב. הבהירות משתבשת והאדם הוא מגיב לארועים שלא על דרך הבחירה. הגלים שבתוכו יוצרים המולה סביבו: בבית, משפחה, מקום עבודה וחברים.  סכסוך קטן יכול להפוך להסתבכות רבתי.

אנחנו מחפשים את הדרך החוצה ממעגל ההמולה והכל באמצעים טבעיים ובדרך האמצע כשיטת הרמב"ם והרפואה הסינית.

הגישה ההוליסטית הטבעית רואה את העולם כמורכב מיין ויאנג (Yin - Yang) המהווים את השלם. בפילוסופיה הסינית-  "האחד הוליד את שני הדברים..." (טאו טה צ'ינג). התנועה והשינוי הם החלק הקבוע ביניהם, היוצר את האיזון. האינטראקציה בין יין ויאנג נקראת "טאו" (הדרך). 

ניתן למצוא את ה"דרך",את האיחוד של שני הפכים ולא בקיצוניות של כל אחד. הקוטביות שבין יין ויאנג מספקת את המתח הדינמי הנדרש לתנועה ושינוי.

המצב המאוזן הוא של טרנספורמציה (שינוי) תמידית בין יין ויאנג. בכל יין יש יאנג ובכל יאנג יש יין. שיטת הגישור ההוליסטי נותנת כלים למצוא את הדרך שבאמצע, הדרך של השינוי.

 

"צריך רק להגיע למעמקים שבהם השינוי מתרחש ללא מאמץ ובשיא העוצמה. המשרתים שלנו ממתינים לנו, אבל הם ממתינים בפנים".

ד"ר דיפאק צ'ופרה

יתרונות הגישור הוליסטי?

 

-          פתרון והגעה להסכמה בתוך זמן קצר

-          עלויות נמוכות 

-          סודיות

-          הטמעת כלים להתנהלות עם עצמך ועם האחר/ים

-          הפחתת סטרס ומחלות

-          איזון והגברת חיוניות

-          בריאות

-          חדוות חיים

-          יצירתיות וצמיחה

 

למי מתאימה השיטה?

 

סכסוך פרטי - בין אדם לעצמו או בין אדם לאחר

במשפחה- בין אחים, הורים וילדים, בני גוז, קרובי משפחה, ירושה ועזבונות.

בארגון- יחסי עבודה, שינויים במקום עבודה, פיטורים, הטרדה מינית, שינויים ארגוניים ועוד

בעולם העסקים- בין שותפים או בעלי זכויות בחברות, סכסוכי מקרקעין, סכסוכים מסחרים, חובות והתחייבויות, זכויות יוצרים, כספים וחוזים.

 

 

אני מזמינה אותך להתקשר או לשלוח דוא"ל. המפתח אצלך ואנחנו כאן בשבילך.

 

 

 

מירה כהן שטרקמן

צור קשר

שם:
טלפון:
דוא"ל:
 

כל יום והפלא שלו

הרשם לדיוור אלקטרוני

שם:   
דוא"ל:
 
 
מירה כהן כל הזכויות שמורות